Miasto Kołobrzeg w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury i wspomnienie 42. rocznicy stanu wojennego

Podczas naszej rozmowy w „Studiu Kołobrzeg” poruszaliśmy istotne i fascynujące tematy związane z tym nadmorskim miastem oraz obszarami sąsiadującymi.

W minioną środę przypadała 42. rocznica nadejścia w Polsce stanu wojennego. W związku z tym, w Muzeum Oręża Polskiego miało miejsce wydarzenie upamiętniające to wydarzenie, noszące nazwę „Przystanek Historia”. Było ono organizowane przez szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Spotkanie było prowadzone przez Rafała Semołonika, a gośćmi specjalnymi byli profesor Nikołaj Iwanow oraz dyrektor muzeum, Aleksander Ostasz.

Z kolei, Kołobrzeg ciągle konkuruję o uznanie za Europejską Stolicę Kultury 2029. Od czasu, gdy w październiku znalazł się – razem z trzema innymi miastami – w finałowej rozgrywce o ten prestiżowy tytuł, nad rzeką Parsętą powstają innowacyjne projekty mające na celu zapewnienie miastu zwycięstwa. Do najświeższych inicjatyw należy m.in.: współpraca między kulturą a biznesem oraz społeczna kampania o nazwie „Widzę się w Europejskiej Stolicy Kultury”.