Ustalono tożsamość zwłok mężczyzny odnalezionych w Kołobrzegu: to zaginiony student Sebastian J.

W czwartek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, sierżant sztabowy Karolina Seemann potwierdziła informację, która poruszyła lokalną społeczność. Zwłoki mężczyzny, które znaleziono w Kanale Drzewnym przy Marinie Solnej w Kołobrzegu, zostały zidentyfikowane. Okazało się, że to ciało zaginionego miesiąc wcześniej Sebastian J., studenta z Szczecina. Poszukiwania młodego człowieka były prowadzone przez siły policyjne działające w Kołobrzegu i Szczecinie.

11 grudnia na terenie Kanału Drzewnego w pobliżu Mariny Solnej doszło do makabrycznego odkrycia – wyłowiono z niego zwłoki mężczyzny. Informacja o identyfikacji ciała dotarła do opinii publicznej za pośrednictwem sierżant sztabowego Seemann. Ustaliła ona jednoznacznie, że ciało należy do zaginionego studenta, Sebastiana J.

Sierżant Seemann podkreśliła również, że wstępne wyniki śledztwa sugerują, że śmierć 24-letniego Sebastiana J. była nieszczęśliwym wypadkiem.

Sebastian J., 24-latek studiujący w Szczecinie, ostatni raz był widziany w nocy z 10 na 11 listopada 2023 roku. Po godzinie drugiej nad ranem opuścił on klub „Underground”, zlokalizowany w jednym z hoteli w Kołobrzegu. Od tego momentu jego ślad zaginął – nie wrócił do miejsca zakwaterowania, nie pojawił się też w swoim szczecińskim mieszkaniu i na uczelni. Prowadzone przez cały miesiąc poszukiwania, które angażowały policję z Kołobrzegu oraz Szczecina, niestety zakończyły się tragicznie.