Plaża w Dźwirzynie – miejsce wyjątkowe

Dźwirzyno, choć jest niewielką miejscowością, pozostaje miejscem bardzo atrakcyjnym turystycznie. Nie jest to duże miasto oferujące olbrzymiej ilości dostępnych dla turystów opcji spędzania swojego wolnego, wakacyjnego czasu, jest to jednak duża jego zaleta.

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta! Sprawia to, że na jednej z najpiękniejszych Polskich plaż, którą można tu znaleźć, znajduje się mniej turystów. Sprawia to, że jest wspaniałym miejscem do relaksu, czy to samemu, czy z drugą połówką, a może nawet i z dziećmi, zwłaszcza, jeśli doceniają one piękno natury i spokój, jaki oferuje przygoda.

Biały piasek i morskich fal szum na plaży w Dźwirzynie

Plaża w Dźwirzynie z pewnością jest jedną z najpiękniejszych na Polskim wybrzeżu. Znaleźć tu można drobny, miękki piasek o jasnej, niemalże białej barwie, która kojarzy się zazwyczaj z zupełnie innym – wyspiarskim i egzotycznym – klimatem. Jej dodatkowym atutem są rozmiary – jest bardzo szeroka, dzięki czemu, gdy planujemy odpocząć w mniej aktywny sposób, z pewnością znajdziemy tam miejsce, które będzie nam odpowiadało. Pomimo swojego piękna i licznych zalet, w przeciwieństwie do innych najpiękniejszych plaż Polski, jest ona łatwodostępna – prowadzi na nią brukowany deptak, dzięki czemu łatwo będzie dostać się na nią nawet z małym dzieckiem. Ponadto, przy wejściu na nią znajdują się liczne drewiane ławeczki, dodające miejscu spokojnego, wypoczynkowego klimatu. Stanowią idealne miejsce odpoczynku dla ludzi, którzy zapomnieli zabrać – lub nie chcieli tego zrobić – własnego koca.

Okolicza plaży również jest piękna – stanowią ją wydmy porośnięte wysoką trawą o ostrych krawędziach, charakterystyczną dla Polskiego wybrzerza. Nad wszystkim tym górują strzeliste, pachnące sosny.

One thought on “Plaża w Dźwirzynie – miejsce wyjątkowe

Dodaj komentarz