Okradziony jubiler w Dźwirzynie – nocne włamanie do punktu jubilerskiego

Do zdarzenia doszło na terenie Dźwirzyna, gdzie nieznani sprawcy dokonali włamania do punktu jubilerskiego. Czyn ten został przeprowadzony w nocy z piątku na sobotę. Drzwi wejściowe do lokalu handlowego zostały brutalnie wyłamane przez złodziei, co umożliwiło im dostęp do wnętrza.

Pośpiech nie był po stronie przestępców, którzy brawurowo dokonali kradzieży, zostawiając po sobie szereg śladów. To właśnie te znaki ich działalności odkrył przypadkowy spacerowicz, który na poranny spacer wybrał sobie trasę przechodzącą obok wspomnianego punktu. Zauważając uszkodzone drzwi, niezwłocznie powiadomił o sytuacji służby policyjne.

Na miejscu incydentu nadal pracują funkcjonariusze policji oraz technik policyjny, którego zadaniem jest zabezpieczanie dowodów mogących pomóc w identyfikacji sprawców. Zebrane ślady mogą okazać się kluczowe dla śledztwa i przyczynić się do złapania złodziei.

Równolegle trwa procedura szacowania strat, które jak mówią pierwsze doniesienia, są znaczące. Złodzieje zdołali bowiem zabrać ze sobą duże ilości złota. Konkretna wartość skradzionych przedmiotów jest jednak na razie nieznana.