Nowe informacje na temat afery łapówkarskiej

Niedawno pisaliśmy o podejrzanej sprawie związanej z hotelem. Chodziło o zagospodarowanie przestrzenne Dźwirzyna i pewne nieprawidłowości z nim związane. Podejrzeń było na tyle dużo, że sprawą w końcu musiała zająć się prokuratura. W trakcie postępowania udało się zatrzymać kilka osób, które mogły mieć coś wspólnego z tą sprawą. Nie było jednak wiadomo, kto i czego był winny.

Przełomowe aresztowanie. Wójt w kajdankach

Podczas śledztwa miało miejsce kilka aresztowań, ale dopiero jedno z nich można było uznać za prawdziwy przełom. Chodzi o zatrzymanie wójta gminy, który trafił do aresztu na pewien czas. Jaki był konkretny powód tego aresztowania?

Wojta oskarżono o przyjęcie łapówki, której kwota wyniosła 300 tys. złotych. Dlaczego polityk miał przyjąć taką sumę pieniędzy? W sprawie tej miało chodzić o wprowadzenie zmian do planu zagospodarowania przestrzennego w Dźwirzynie.

Sprawa skończona?

Prokuratura domagała się, aby przedłużyć czas pobytu wójta w areszcie. Okazało się jednak, że Sąd Okręgowy nie widział ku temu powodu i Włodzimierz Popiołek był już na wolności dnia 11 stycznia.