Czas na remont Ulicy Wyzwolenia

Dwukilometrowy odcinek ulicy Wyzwolenia już od bardzo dawna jest fatalnym stanie. Na szczęście już niedługo będziemy mogli cieszyć się zupełnie nową drogą, która ma przejść całkowity remont.

Firmą, która wykona tę inwestycję jest Strabag. Warto wspomnieć, że znaczna część pieniędzy (około 14 mln) będzie pochodzić z Polskiego Ładu.

Dźwirzyno jest jedną z najchętniej wybieranych miejscowości przez osoby, które chcą spędzić swój urlop nad morzem. To oczywiste więc, że na ulicach będzie dużo aut, których kierowcom będzie się śpieszyło do wakacyjnego relaksu. Trudno jednak cieszyć się drogą, jeśli jezdnia jest w fatalnym stanie.

Co nowego w Dźwirzynie?

Plany remontu ulicy Wyzwolenia to nie jedyna dobra wiadomość, jaką w ostatnim czasie mogli usłyszeć mieszkańcy Dźwirzyna. Warto też wspomnieć o nagrodzie, jaką miejscowość otrzymała za swoją infrastrukturę żeglarską.

W ostatnim czasie w Dźwirzynie zrobiło się też mrocznie i tajemniczo, gdy na jaw wyszła afera związana z budową hotelu. Całą sprawą zajęło się CBA, o czym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.