Czy w Dźwirzynie znajdą się wody termalne?

Dźwirzyno nie jest miejscowością znaną z wód termalnych, ale to się może zmienić. Istnieją podejrzenia, że na jednej z działek znajdują się wody, których temperatura wynosi 56 stopni. To wystarczająco, aby otworzyć tu specjalny ośrodek, który będzie przyciągał rzesze turystów każdego lata.

Problem jednak polega na tym, że występowanie tych wód nie jest w pełni potwierdzone. Konieczne jest przeprowadzenie badań, których efektem ma być ostateczne sprawdzenie tej informacji. Mieszkańcy Dźwirzyna są bardzo ciekawi, jak te badania się skończą. Postawienie tam basenu termalnego może bardzo pozytywnie wpłynąć na lokalną gospodarkę. Powinni to odczuć nie tylko zwykli mieszkańcy, ale też okoliczni przedsiębiorcy.

Dlaczego ludzie tak kochają „termy”?

Dlaczego wody termiczne są tak bardzo lubiane przez turystów? Przede wszystkim dlatego, że woda jest naturalnie ciepła bez konieczności jej podgrzewania. Nie są one też zależne od pogody i różnica kilku stopni nie powinna mieć wpływu na naszą dobrą zabawę.

Weźmy na przykład popularne termy w Zakopanem, które są prawdziwym hitem w każdym okresie letnim. Gdyby Dźwirzyno mogło mieć taki obiekt na swoim terenie, byłby to przełom w lokalnej turystyce, która i bez tego generuje bardzo dużo zysku każdego roku.

Turystyka może mieć też swoją mroczną stronę. Przeczytaj o aferze łapówkowej, w którą zamieszane są osoby na wysokich szczeblach.