Dlaczego Dźwirzyno jest tak bardzo popularne miejsce wśród polski turystów?

Dźwirzyno jest od wielu lat miejscowością chętnie odwiedzaną przez wczasowiczów. Piękne plaże i świetnie rozwinięta infrastruktura turystyczna to nie jedyne przyczyny, dla której rzesze turystów wybierają co roku to letnisko. Równie ważne jest jej położenie, dzięki któremu można zwiedzić wiele położonych w okolicy ciekawych miejsc.

Atrakcje przyciągające turystów do Dźwirzyna

Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie Dźwirzyna jest port rybacki, zlokalizowany nad kanałem, łączącym Jezioro Resko Przymorskie z wodami Morza Bałtyckiego. Portowe zabudowania, widoczne świetnie z głównej drogi, są nie tylko bazą dla miejscowych kutrów.

Obecnie okolica ta obfituje w niewielkie smażalnie, oferujące dania przyrządzone ze świeżych ryb – jest więc tłumnie odwiedzane przez wczasowiczów. Turyści mogą również sami spróbować swych sił w połowach na wędkę, na przykład nad Jeziorem Resko Przymorskie. Znajdą tam również wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz piękne tereny spacerowe.

Dużą popularnością wśród turystów odwiedzających Dźwirzyno cieszy się również tutejsze centrum sportowe. Można w nim nie tylko skorzystać z siłowni, lecz również wypożyczyć rower, zagrać w badmintona lub tenisa czy pojeździć na wrotkach. W sezonie letnim miejsce to jest wykorzystywane do organizacji wielu imprez sportowych i kulturalnych, a tutejszy amfiteatr tętni życiem.

Dźwirzyno jako baza wypadowa do dalszych wycieczek

Osoby, wybierające Dźwirzyno na miejsce wakacji, mogą również wykorzystać jego dogodną lokalizację do zwiedzenie licznych ciekawych obiektów, położonych w najbliższej okolicy. Na pierwszy plan wysuwają się oczywiście zabytki i obiekty muzealne, zlokalizowane w pobliskim Kołobrzegu.

Podczas wycieczki do tego miasta warto również zobaczyć port i latarnię morska. Zabytkami i piękną zabudową kusi również położony nieco dalej od Dźwirzyna Trzebiatów. Warto przespacerować się po tamtejszym rynku lub po malowniczych terenach, położnych pomiędzy Regą a dawnymi murami miejskimi.