Nagroda dla Dźwirzyna za nowoczesną infrastrukturę żeglarską

Właśnie zakończyła się XII edycja konkursu Marszałka Województwa na najlepszą przestrzeń publiczną 2020/2021 roku na Pomorzu Zachodnim. Zwycięzcą okazało się Dźwirzyno, które otrzymało nagrodę za nowoczesną infrastrukturę żeglarską znajdującą się na terenie Centrum Turystki i Rekreacji Wodnej.

Czym jurorzy umotywowali swoje oceny? Przede wszystkich chodzi o bardzo wysokiego standardy, jakimi charakteryzuje się infrastruktura w Dźwirzynie. Można ją porównywać z innymi tego typu obiektami w Europie i nasza zdecydowanie będzie wyróżniać się na plus.

Czym może pochwalić się Dźwirzyno?

Czym dokładnie możemy się pochwalić? Nowoczesna infrastruktura znajdująca się na terenie miasta zawiera pomosty i nabrzeża do wodowania łodzi. Gmina Kołobrzeg wydała na tę inwestycji 16 milionów złotych, z czego 4,8 mln pochodziło z unijnej dotacji Urzędu Marszałkowskiego. Przydzielenie tych pieniędzy wiązało się z Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Infrastruktura żeglarska to tylko jeden z powodów, dla których warto odwiedzić Dźwirzyno. Przeczytaj także o jego przepięknej plaży, która co roku przyciąga wielu turystów.