Ulica Wyzwolenia w remoncie. Do kiedy potrwają prace?

Miesiąc temu pisaliśmy o planach dotyczących remontu Ulicy Wyzwolenia. Prac domagali się mieszkańcy, którzy już mieli dość wołającego o pomstę do nieba stanu drogi. Władze miasta zrozumiały w końcu, że trzeba się tym zająć. Rozpoczęto pracę nad projektem, zorganizowano przetarg i prace wreszcie ruszyły. Oczywiście sama ta informacja nie jest dla nikogo wielką ulgą, bo jednak trochę one potrwają.

Szacuje się, że prace zakończą się pod koniec roku 2023. Jeżeli nie będzie żadnych przeszkód po drodze, to może się nawet okazać, że inwestycję uda się sfinalizować trochę wcześniej. A co takiego może przeszkodzić w remoncie? Przede wszystkim warunki pogodowe. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że czeka nas kolejna fala zimy. Nie wiemy tylko kiedy ona nadejdzie ani jak długo będzie trwać.

Kto zajmuje się remontem ulicy?

Kiedy tylko zakończono opracowywanie projektu remontu, władze miasta ogłosiły przekaz. Jego zwycięzcą okazała się firma Strabag. To dosyć kosztowna inwestycja, ale miasto otrzymało wsparcie z programu Polski Ład. Środki, jakie trafiły do Dźwirzyna ze strony rządowej to ok. 14 mln złotych.