Zbiorowe świętowanie 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej na ulicy Armii Krajowej

Na ulicy Armii Krajowej miały miejsce uroczystości z okazji święta 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, w skład której wchodzi również 12 Pułk Logistyczny z Kołobrzegu. W trakcie ceremonii, wygłoszono przemówienia dedykowane tej okazji, a nagrody i medale zostały wręczone zasłużonym żołnierzom oraz pracownikom cywilnym służącym w wojsku.

Defilada była jednym z głównych punktów programu uroczystości. Wzięli w niej udział nie tylko żołnierze, ale również ciężki sprzęt wojskowy z jednostki ze Szczecina i Kołobrzegu. Obecni na miejscu mogli podziwiać m.in. kołowe transportery opancerzone ROSOMAK, moździerze RAK, pojazdy opancerzone MRAP, zestawy rakietowe POPRAD, pojazdy ewakuacji i ratownictwa technicznego HARDUN oraz wyrzutnie rakietowe WR-40 LANGUSTA.

Po zakończeniu oficjalnego segmentu uroczystości, na Skwerze Pionierów odbył się piknik. Jedną z atrakcji był mobilny strzelnica, pokazy rekonstruktorów oraz możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego. Wielu gości skusiło się na tradycyjną wojskową grochówkę, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Rozrywka trwała do godziny 16:00.

Ze względu na tragiczną śmierć żołnierza na granicy, zdecydowano się odwołać zaplanowane występy artystyczne, aby w ten sposób uhonorować jego pamięć.