Wypadek samochodowy na ulicy Koszalińskiej – rowerzysta w szpitalu

Przed godziną drugą po południu doszło do niefortunnego incydentu na ulicy Koszalińskiej, niedaleko ronda Solidarności. Kierowca samochodu marki Honda, nie zważając na prawidłowo zmierzającego rowerzystę, uderzył go podczas przejazdu przez przeznaczone dla rowerów przejście. Rowerzysta w skutek kolizji uderzył w przednią szybę pojazdu.

Zespół pogotowia ratunkowego i funkcjonariusze policji zostali natychmiast powiadomieni o zdarzeniu i przybyli na miejsce wypadku. Mężczyzna jadący na rowerze, odniósł uraz żeber i został natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala. Obecnie jest badany przez lekarzy w celu dokładnej oceny jego stanu zdrowia.

Należy dodać, że wcześniejsze próby poprawy bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu objęły instalację monitoringu miejskiego. Warto zauważyć, że zarówno kierujący pojazdem marki Honda, jak i poszkodowany rowerzysta byli trzeźwi w momencie zdarzenia.

Mimo to, ze względu na jego nieuwagę i spowodowanie wypadku, kierowca Hondy prawdopodobnie zostanie ukarany mandatem. Niestety, jest to kolejny taki przypadek na tym skrzyżowaniu, co wskazuje na potrzebę dalszego zwiększenia bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników drogi.