Wypadek na torach kolejowych w Ustroniu Morskim

Na terenie Ustronia Morskiego doszło do groźnego incydentu. Interwencja służb ratunkowych była konieczna na przejeździe kolejowym, gdzie trasa prowadzi z Kołobrzegu do Ustronia. W godzinach porannych, 44-letni mężczyzna prowadzący samochód marki Renault nie zdążył wyhamować przed stojącym przed nim pojazdem.

Siła uderzenia była tak silna, że zatrzymujący się pojazd został odepchnięty w stronę sterownika rogatki. Doszło także do uszkodzenia słupa, na którym zamontowana była kamera monitorująca ruch. Oba pojazdy doznały poważnych uszkodzeń w wyniku tego zdarzenia.

W momencie zdarzenia, przez przejazd kolejowy przechodził pociąg zmierzający do Koszalina. Na podstawie zebranych informacji wynika, że przyczyną zdarzenia było zaspanie sprawcy za kierownicą, co spowodowało brak reakcji i hamowania, a co za tym idzie – niemożność uniknięcia kolizji.

Natychmiast po zgłoszeniu incydentu, na miejscu pojawiły się służby ratownicze, w tym medycy pracujący na karetkach, strażacy oraz policjanci. Po zakończeniu ich działań, teren zabezpieczany jest przez służby kolejowe.

Prowadzący Renault kierowca, w wieku 44 lat, został ukarany mandatem karnym. Jego wysokość wynosi 1500 złotych.