Tragiczny finał kąpieli w Dźwirzynie: 75-letni mężczyzna utonął w Bałtyku

W przerażających okolicznościach zakończyła się kąpiel mężczyzny, którego wiek szacowany jest na około 75 lat. Ciało mężczyzny zostało zauważone w morzu przy palach, po czym gwałtownie zniknęło pod powierzchnią wody. Pomimo natychmiastowej i intensywnej reakcji służb ratowniczych, nie udało się uratować jego życia, pomimo trwającej ponad godzinę reanimacji.

Po południu w piątek, służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o ciele, które unosiło się na falach Bałtyku. Miejsce tragicznego zdarzenia to Dźwirzyno, malownicza miejscowość położona w powiecie kołobrzeskim.

Po dotarciu na miejsce, ratownicy podjęli zmagania z czasem i rozpoczęli akcję ratunkową. Mężczyzna znajdował się pod wodą przez około dwadzieścia minut. Po wydobyciu ciała na brzeg, przez prawie godzinę prowadzona była desperacka próba reanimacji krążeniowo-oddechowej.

Mimo wielkiego zaangażowania i profesjonalizmu służb ratowniczych, próba przywrócenia funkcji życiowych zakończyła się niepowodzeniem. Tragiczny finał kąpieli 75-letniego mężczyzny w Dźwirzynie to smutne przypomnienie o niebezpieczeństwach związanych z kąpielami morskimi.