Tego nie wiesz o polskich plażach – 6 najlepszych ciekawostek!

Zastanawiając się, którą polską miejscowość wybrać na wspaniałe spędzenie urlopu zazwyczaj kierujemy się pięknem plaży, występowaniem molo i szukaniem ciekawych atrakcji, które można wykorzystać w razie niepogody. Są to niezwykle ważne aspekty, jednak wybierając się nad nasze polskie morze warto poznać ciekawostki, które można wpleść do rozmowy i zaskoczyć rodzinę i znajomych swoją ogromną wiedzą.

Polskie plaże to nie tylko piasek i woda!

  1. Najszersza plaża w Polsce znajduje się w Świnoujściu, miejscami dochodzi nawet do 200 metrów, co oznacza, że można by na miej położyć Pałac Kultury i Nauki bez iglicy! Jest to plaża piękna z drobnym piaskiem, spędza na niej czas wielu turystów.
  2. W Międzyzdrojach można sprawdzić jaka polska gwiazda ma dłonie podobne do naszych. Tutaj co roku od 1996 r. odbywa się Festiwal Gwiazd, a co roku powstają nowe odcinki największych osobistości dających wkład w naszą kulturę.
  3. W Trzęsaczu znajdują się ruiny kościoła, które zabrało morze, jednak ciekawostką jest fakt, że stoi on na 15 metrowym klifie, który ma wysokość pięciometrowego bloku.
  4. Sylwester w sierpniu? Takie rzeczy tylko w Darłowie, a wyjątkowość tej imprezy polega na tym, że jest organizowany na plaży!
  5. Ruchome wydmy występują w Polsce w jednym miejscu. W Łebie można obserwować ponad 30 metrową górę, która dzięki ruchom wiatrów zmienia swój kształt i położenie. Każde ziarenko piasku jest tu w ciągłym ruchu!
  6. Która plaża jest najbardziej wysunięta na północ? Oczywiście ta w Jastrzębiej Górze, wiatr wieje tam właściwie przez cały czas.