Puchar Burmistrza Karlina: Zmagania dzieci w zapasach i zabawach z mocowaniem

Na początku ostatniej dekady października, dokładnie 21.10.2023 roku, Karlin stał się areną zawodów sportowych o miano Pucharu Burmistrza Karlina. Przyciągnęły one do miasta młodych zapaleńców sportu z całego województwa zachodniopomorskiego, którzy rywalizowali w dwóch niebanalnych dyscyplinach – zapasach dla dzieci oraz zabawach z mocowaniem.

W ten niecodzienny festiwal sportu wkroczyła grupa ponad 200 ambitnych chłopców i dziewcząt. Z dumą swoje barwy reprezentowało czworo młodzieży z klubu Asi Bielik Międzyzdroje i Gminy Międzyzdroje. W drużynie tej znaleźli się zdolni podopieczni duetu trenerskiego Natalii i Adriana Jaworskich, a w składzie drużyny byli: Taras Saklayev, Alan Zienko, Maciek Domitrz oraz Wiktoria Kostek.

Mimo iż wyniki nie były najważniejszym celem zawodów, warto odnotować pewne sukcesy. W szczególności chodzi tu o Alana Zienko, który ze zdobytym brązem na szyi mógł cieszyć się ze swojego pierwszego medalu zdobytego na zawodach. Niemniej jednak, największym celem tych zawodów była aktywność fizyczna dzieci, ich radosne spędzanie czasu oraz integracja między młodymi sportowcami z różnych części województwa zachodniopomorskiego.