Protest rolników i utrudnienia w ruchu

Dzisiejszy protest rolników, który rozgrywa się przy węźle drogowym w Bezprawiu, prezentuje zupełnie inny obraz w porównaniu do wcześniejszych demonstracji. Rolnicy, którzy postanowili wyrazić swoje niezadowolenie, wykorzystują do tego celu swoje ciągniki. Składający się z około 40 maszyn konwój przemierza drogę od ronda znajdującego się w Bezprawiu do ostatniego ronda przed zjazdem na Gościno, jadąc cały czas z prędkością nie większą niż 10 km/h.

Jakby tego było mało, rolnicy zdecydowali się na ciągłe poruszanie się tą samą trasą, co powoduje znaczne korki i utrudnienia w ruchu. Aby opuścić Zieleniewo, kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość – podróż przez to miasto może teraz trwać nawet do pół godziny. Sytuację kontroluje patrol policji, który stara się utrzymać porządek na drodze mimo trudności.

Na drodze technicznej doszło również do dość dramatycznej sytuacji – podczas protestu ktoś podpalił stos siana. Na szczęście, strażacy z Kołobrzegu szybko przybyli na miejsce i ugasili płomienie. Protest zgodnie z zapowiedziami ma być kontynuowany do godziny 17.

W rozwinięciu sytuacji, o godzinie 13:35 jeden z kierowców poinformował nas, że za płotem na drodze technicznej doszło do podpalenia stosu opon.