Prace na drodze Ząbrowo-Ołużna postępują zgodnie z planem: znikną dziury, pojawi się równy asfalt

Jak wynika z najnowszych doniesień, prace drogowe przeprowadzane na trasie Ząbrowo-Ołużna są w pełni zaawansowane. Aktualnie na wyznaczonym odcinku drogowym o długości 2,7 kilometra prowadzone jest układanie warstwy wyrównawczej, której zadaniem jest poprawa profilu drogi. Następnie planowane jest położenie warstwy ścieralnej, mającej na celu zabezpieczenie nowej nawierzchni przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Wszystkie te działania są częścią większej inwestycji, której głównym celem jest remont popularnej trasy łączącej Ząbrowo z Charzynem. Droga ta do tej pory była znana z licznych nierówności i dziur, które stanowiły utrudnienie dla kierowców. Jednak, dzięki remontowi i nowemu asfaltowi, stan nawierzchni ulegnie znaczącej poprawie.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi blisko 2 miliony złotych. Warto jednak zauważyć, że Starostwo Powiatowe zdobyło połowę potrzebnych funduszy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, co znacznie odciążyło lokalny budżet. Według obecnych prognoz, kierowcy powinni być w stanie cieszyć się z nowej, równiejszej nawierzchni już w grudniu bieżącego roku.