Podróż w czasie z II Festiwalem Kultury Retro – Pixel Port Kołobrzeg

W ostatnią niedzielę, w murach Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, odbyła się druga edycja Festiwalu Kultury Retro – Pixel Port Kołobrzeg. To wyjątkowe wydarzenie, umożliwiające powrót do niezwykłych czasów przeszłości i ponowne doświadczenie atmosfery dawnych gier.

Założeniem organizatorów festiwalu było stworzenie miejsca spotkań dla zapaleńców gier wideo, którzy mogliby razem spędzić czas, nawiązać nowe znajomości i wspólnie pograć. W ofercie imprezy znalazły się wystawy związane z tematem: komputery z lat 90., konsole, oprogramowanie, a także ciekawe prelekcje i pokazy. Ponadto, odwiedzający mogli uczestniczyć w turniejach oraz wypróbować swoje siły w grach z dawnych lat.

Na terenie festiwalu pojawiły się stoiska poświęcone najważniejszym firmom tworzącym platformy do gier w tamtym okresie. Wśród nich znalazły się takie giganty jak Atari, Amiga, Commodore, Sinclair, Nintendo, Sega czy Sony.

Festiwal Pixel Port Kołobrzeg to nie tylko możliwość zagrania w kultowe gry z lat 90., ale także szansa na rozmowy z ekspertami, dobrze zaznajomionymi z historią tych produkcji. Uczestnicy mieli również okazję spotkać innych graczy i podzielić się swoimi doświadczeniami z grami. Dodatkowym punktem programu była możliwość zakupu gier, kartridży, konsol czy komiksów w specjalnie przygotowanym na ten cel sklepiku.

Warto też wspomnieć o Studio gier Lazy Coast Games, które działa już od czterech lat i organizuje spotkania dla graczy. Zajęcia odbywają się w soboty, w godzinach od 10:00 do 12:00.