Podpisano umowę na budowę parkingu i boisk do piłki plażowej w Kołobrzegu

W środę, 27 września 2023 roku, odbyło się spotkanie w biurze kołobrzeskiego starosty Tomasza Tamborskiego, podczas którego zawarto umowę dotyczącą budowy parkingu oraz dwóch boisk przeznaczonych do gry w piłkę plażową. Lokalizacją tych obiektów ma być teren przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu.

Za realizację tego przedsięwzięcia odpowiada firma ARMBUD SASUN KARAPETYAN, mająca swoją siedzibę właśnie w Kołobrzegu. Dokumentacja projektowa przewiduje kilka kluczowych zadań. Pierwszym z nich jest stworzenie parkingu, który pomieści 56 samochodów – w tym trzy miejsca będą zarezerwowane dla pojazdów posiadających kartę parkingową. Projekt zakłada budowę drogi manewrowej oraz przeznaczonej dla pieszych.

Po południowej stronie działki planowane są dwa boiska przeznaczone do gry w piłkę plażową. Obiekt ten, jak również miejsca postojowe, zostaną wyposażone w odpowiednie oświetlenie i system odwodnienia – kanalizację deszczową. Dodatkowo, zaplanowano wykonanie drenów na powierzchni boisk.

Na terenie obiektu znajdzie się także 6-metrowe ogrodzenie zatrzymujące piłki na trzech stronach boiska oraz bezpieczna nawierzchnia w strefie przyboiskowej. Projekt uwzględnia bramkę wejściową na teren boiska, zaprojektowaną w ciągu chodnika.