Planów budowy nowego hotelu w Kołobrzegu nie popiera ani ratusz, ani lokalni parlamentarzyści

Spółka mająca powiązania z Polskimi Kolejami Państwowymi (PKP) wystosowała prośbę do Urzędu Miasta w Kołobrzegu o zgodę na realizację nowego inwestycyjnego projektu. Zamiarem spółki jest postawienie 7-kondygnacyjnego obiektu hotelowego na terenie przylegającym bezpośrednio do dzielnicy uzdrowiskowej. Miejsce to od długiego czasu jest wymieniane przez miasto jako potencjalna lokalizacja dla planowanego parkingu.

Anna Mieczkowska, pełniąca obowiązki Prezydenta Miasta Kołobrzeg, zdecydowanie sprzeciwiła się temu pomysłowi podczas specjalnej konferencji prasowej. – Nie wyraziłam zgody na rozpoczęcie procedur związanych z tym projektem – podkreśliła Prezydent. – Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby ten obszar nie został przeznaczony pod budowę hotelu czy apartamentowca, czy jakiejkolwiek innej struktury, której nie potrzebujemy. To, czego nam teraz brakuje to miejsce na parking.

Mariusz Ławro, prezes Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno-Uzdrowiskowego w Kołobrzegu, również uczestniczący w konferencji, zwrócił uwagę na rosnący problem komunikacyjnego paraliżu miasta. Według niego, główną przyczyną jest niedobór miejsc parkingowych. – Musimy podjąć odpowiednie kroki, aby poprawić jakość naszego życia. Konieczna jest budowa parkingu – dodał.

Podczas konferencji prasowej obecni byli także przedstawiciele Platformy Obywatelskiej z Kołobrzegu: poseł Marek Hok i senator Janusz Gromek. Wyrazili oni swoje poparcie dla stanowiska Prezydent Mieczkowskiej i zapowiedzieli złożenie interpelacji w tej sprawie. – W naszym mieście mamy już wystarczającą liczbę hoteli. Potrzebujemy natomiast miejsc parkingowych i zrobimy wszystko, aby te potrzeby spełnić – zapewniał senator Gromek.