Modernizacja stuletniego dworca kolejowego w Kołobrzegu dobiega końca po 1,5 roku

Po blisko półtorarocznym okresie intensywnych prac modernizacyjnych, dworzec kolejowy w Kołobrzegu, istniejący od 1904 roku, został otwarty dla pasażerów. Budynek, który przez lata był świadkiem historii miasta, odzyskał swój dawny charakter i unikalny klimat. Nowością są natomiast elektroniczne tablice informacyjne, wyświetlające aktualne godziny przyjazdów i odjazdów pociągów. Dla wygody podróżujących, ustawiono również gabloty z rozkładami jazdy.

Wewnątrz budynku znajduje się przestrzeń sprzyjająca komfortowemu podróżowaniu. Centralnym punktem jest hol z kasami biletowymi, a obok niego mieści się przestronna, dobrze oświetlona poczekalnia. Mimo że nie wszystkie elementy infrastruktury są jeszcze funkcjonalne, firma odpowiedzialna za remont zapewnia, że niedługo wszystko będzie działało dla pełnej satysfakcji pasażerów.

Całość prac modernizacyjnych była dość kosztowna – ogólny wydatek to ponad 28 milionów złotych brutto. Inwestycja została sfinansowana przez Polskie Koleje Państwowe S.A. Szczegóły dotyczące całego procesu przybliżył Mariusz Wolański.