MKS Vitamineo Jelenia Góra kończy obóz przygotowawczy do sezonu 2023/2024

W Dźwirzynie, nad polskim morzem, szczypiornistki MKS Vitamineo Jelenia Góra zakończyły swój obóz treningowy, który był częścią przygotowań do nadchodzącego sezonu 2023/2024 w I lidze Centralnej. Uczestnikami obozu były seniorki, juniorki oraz młodsze juniorki.

Od 30 lipca drużyna z Jeleniej Góry przebywała na obozie w Dźwirzynie, co jest ich standardowym sposobem przygotowań do sezonu od kilku lat. Podczas obozu zawodniczki pracowały nad poprawą swojej wydolności, skoczności, wytrzymałości, szybkości oraz siły. Jak poinformowała Dila Samadova, trenerka drużyny seniorów Vitamineo, po powrocie z obozu zaplanowano kilka dni wolnego, a następnie od poniedziałku (14.08) treningi będą kontynuowane już na hali.

Swoją drogę w klubie zakończyła Patrycja Wołoszczak, która po ukończeniu edukacji w szkole średniej w Karpaczu postanowiła wyjechać na studia do Katowic. Prawdopodobnie będzie grać dla swojego macierzystego klubu Otmęt Krapkowice. Reszta zawodniczek ma pozostać w składzie Vitamineo.

Zaraz po pierwszym meczu sparingowym z Kowegiem Goerlitz (2.09), którego lokalizacja nie jest jeszcze ustalona – może to być Jelenia Góra lub teren przeciwnika – planowany jest także mecz towarzyski z innym niemieckim klubem HC Rodental. Jednak ten pojedynek nie został jeszcze potwierdzony.

Absolutnie warto wspomnieć, że Agnieszka Kowalska (wcześniej Kocela) ma powrócić do treningów po porodzie i prawdopodobnie będzie brana pod uwagę podczas domowych meczów. Klub wzmacnia również reprezentantka Polski do lat 19 na pozycję kołowej, która również uczestniczyła w obozie treningowym. Klub ogłosi niedługo nazwisko doświadczonej zawodniczki, która dołączy do zespołu. W dodatku młodsze zawodniczki mają się przyłączyć do drużyny występującej w I lidze Centralnej. Poszukiwania bramkarki są nadal w toku..