Magia bajek na scenie w Kołobrzegu

Podczas weekendowej soboty, 28 października, hala sportowa Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu przemieniła się w magiczne królestwo pełne kolorów i fantazji. To właśnie tam odbył się niezwykły konkurs „Świat bajek w piosence”, zorganizowany pod egidą Starosty Kołobrzeskiego – Tomasza Tamborskiego. Wydarzenie to przeniosło nas w pełen emocji świat dziecięcych snów i wspomnień, kreowany przez utalentowanych wykonawców.

Mogliśmy podziwiać przedstawicieli różnych uniwersów bajkowych na scenie, począwszy od bohaterów „Mojego brata niedźwiedzia”, przez „Mulan”, „Barbie”, po „Nasze magiczne Encanto” aż po „Vaianę: Skarb oceanu”. Nie zabrakło również postaci z „Księżniczki i żaby”, „Herkulesa”, „Króla Lwa”, „Krainy lodu”, „Meridy walecznej”, ”Aladyna” czy ”Dzwoneczka”. A także uczestników będących reprezentantami „Pocahontas”, „Pięknej i bestii”, „Małej syrenki”, „Anastazji” oraz „Dzwonnika z Notre Dame”. Wszyscy konkurujący o zwycięstwo dołożyli wszelkich starań, aby nie tylko uraczyć nas swoimi wokalnymi umiejętnościami, ale również zachwycić zjawiskowymi strojami i rekwizytami. Atmosfera była naprawdę magiczna.

Scenografię tego wyjątkowego konkursu stworzyła Pani Beata Dąbrowska, członek sekcji plastycznej Ogniska Pracy Pozaszkolnej, której prace zdobyły powszechne uznanie. Pomysłodawczyniami całego wydarzenia były podopieczne Pani Edyty Tetery z sekcji wokalnej. Całość poprowadził niezrównany Wojciech Czaplewski, a za doskonałe nagłośnienie odpowiadał Dariusz Szmidt i jego firma „Echo”, znany ze swej niezawodności przyjaciel OPP.