Gdzie leży Dźwirzyno? – podstawowe informacje goegraficzne

Dźwirzyno położone jest między Kołobrzegiem, a miejscowością o nazwie Mrzeżyno. Znajduje się na zachodniej stronie Polski, tuż nad Morzem Bałtyckim.

Dźwirzyno to spokojnie i niewielkie miasteczko z klimatem który przyciąga turystów

Dlaczego położenie Dźwirzyna tak prycziąga turystów? Można w nim zobaczyć miejscowy port, ścieżkę zdrowia, wydmy oraz wiele piaszczystych i dużych plaż. Został wybudowany w 1975 roku. Natomiast dokładnie znajduje się nad Zatoką Pomorską. Jego powierzchnie stanowią 3 ha. Z natury jest portem rybackim, jednak z powodu silnych wiatrów, połów został częściowo wzbroniony. Jednak szczególnie latem przyciąga wielu turystów, chcących pooddychać świeżym i zdrowym powietrzem.

Miejscowość słynie również ze specyficznego mikroklimatu. Dzięki swojemu położeniu działa bardzo dobrze na drogi oddechowe. Oprócz morza, w okolicy znajduje się jezioro Resko Przymorskie oraz lasy sosnowe. Takie otoczenia wpływa dobroczynnie na cały organizm. Jest to idealnie miejsce nie tylko dla osób chcących zadbać o swoje zdrowie, ale i także dla tych, którzy chcą oczyścić umysł i spędzić czas na łonie natury. Port oferuje również możliwość rejsów po Bałtyku.

Dźwirzyno dzięki położeniu geograficznemu jest idealne dla sportowców

Dla osób, które lubią aktywny wypoczynek, została przygotowana ścieżka zdrowia. Przeznaczona jest dla osób powyżej 14 roku życia. Ma długość 1,6 km, a na jej trasie ustawionych jest kilkanaście urządzeń do ćwiczeń. Dużym walorem wizualnym jest fakt, że biegnie wzdłuż plaży.

Czego skutkiem jest możliwość podziwiania leśnej przyrody oraz morza. Warto zaznaczyć, że do ścieżki można dojechać samochodem lub rowerem. Druga opcja w szczególności przypadnie do gustu osobom, które chcą zadbać o formę