Dźwirzyno – sportowe centrum pomorza zachodniego

Dźwirzyno to wieś sołecka położono w województwie zachodniopomorskim. Pozornie wygląda ono jak zwykła nadmorska miejscowość; znajdziemy tam stragany z pamiątkami, smażalnie ryb i oczywiście nadmorskie kąpielisko. Dźwirzyno wyróżnia się jednak swoim zamiłowaniem do sportu.

Sportowe atrakcje Dźwirzyna – tego nie wiedziałeś

Położenie nad morzem i jeziorze Resko Przymorskie sprawia, że oprócz wypoczynku na plaży istnieje również w Dźwirzynie możliwość wędkowania i uprawiania sportów wodnych. Przyczyniło się to do znacznej rozbudowy tamtejszych obiektów sportowych.

Większość z nich ma jednak służyć celom rekreacyjnym. Jedną z uwielbianych przez turystów sportowych atrakcji tego miejsca jest przebiegający przez miejscowość międzynarodowy Szlak Rowerowy Wokół Bałtyku, którym łatwo przemieścić się można m.in. do Kołobrzegu. Skorzystać możemy również z pola do minigolfa.

Co roku w lipcu w Dźwirzynie odbywa się też Ogólnopolski Bieg „Ku Słońcu” o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg. Zawody obywają się na 10km trasie Dźwirzyno-Grzybowo-Dźwirzyno. Po wysiłku fizycznym można natomiast odpocząć na plaży lub jeśli wiatr jest wyjątkowo zimny i porywisty, na wydmie osłoniętej drzewami. Można skorzystać również z saun, które w wielu ośrodkach i hotelach dostępne są również dla osób, które nie są ich mieszkańcami.

Inne sportowe obiekty Dźwirzyna

W Dźwirzynie prócz bardziej rekreacyjnych atrakcji, znajdują się również profesjonalne obiekty sportowe. Znajdziemy tam m.in. dwa korty do tenisa ziemnego, jeden do badmintona, oraz boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. Prócz tego w mieście znajduje się też hala sportowa i siłownia zewnętrzna. Obiektami, które zaspokoją zarówno potrzeby sportowców, amatorów, jak i rodzin z dziećmi są Dźwirzyńskie baseny.

One thought on “Dźwirzyno – sportowe centrum pomorza zachodniego

Dodaj komentarz