Dramatyczne wydarzenia w Stramnicy: pożar domu dwurodzinnego

W niewielkiej miejscowości Stramnica, położonej w powiecie kołobrzeskim, niemal doszło do tragedii. Na skutek zdarzenia doszło do zapłonu budynku mieszkalnego, w którym zamieszkiwały dwie rodziny. Z ogromnym żalem stwierdzić należy, że dach konstrukcji uległ całkowitemu spaleniu.

Mimo dramatycznego charakteru sytuacji, jaką niewątpliwie jest pożar, nie odnotowano żadnych ofiar wśród mieszkańców. Osoby przebywające w budynku zdołały opuścić go na czas i bezpiecznie ewakuować się na zewnątrz. Zmobilizowani przez sytuację, działali sprawnie i zdecydowanie, dzięki czemu uniknęli potencjalnego niebezpieczeństwa.

Po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce natychmiast skierowano strażaków. W akcji gaśniczej udział wzięli profesjonaliści z jednostki straży pożarnej z Kołobrzegu oraz ochotnicy ze Straży Pożarnej z Dygowa, Czernina oraz Korzystna. Dzięki ich współpracy, udało się opanować sytuację i zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia.

Obecnie trwa proces ustalania przyczyn tego zdarzenia, jakim był pożar. Eksperci dokładnie analizują sytuację oraz gromadzą niezbędne dowody. Równolegle, właściciele budynku starają się oszacować wysokość strat materialnych, które wynikły z tego nieszczęśliwego incydentu.