Czwarta edycja programu "Biegam Bo Lubię" zainaugurowana w Kołobrzegu

Zmagania biegaczy w Kołobrzegu nabrały nowej energii, ponieważ właśnie tam zainaugurowano czwartą edycję ogólnopolskiego programu treningowego „Biegam Bo Lubię”. Program ten ma na celu promować bieganie jako najprostszą i najbardziej dostępną formę aktywności fizycznej.

Spotkania miłośników biegania odbywają się co tydzień, dokładnie w każdy czwartek o 19.00, na stadionie lekkoatletycznym. Uczestnicy gromadzą się, aby wspólnie przeprowadzić rozgrzewkę, trenować interwały, a także wykonują wiele innych ćwiczeń, takich jak rozciąganie.

Te spotkania pełnią również funkcję integrującą społeczność biegaczy. Często mają one charakter rodzinny, skupiając zarówno młodzież jak i starszych entuzjastów biegania. Ostatnie z nich było głównie skoncentrowane na przygotowaniach do nadchodzącego I Kołobrzeskiego Półmaratonu Brzegiem Morza, który ma ruszyć w niedzielę o godzinie 11:00 spod Pomnika Sanitariuszki znajdującego się w parku nadmorskim.

Jednym z uczestników wspólnych treningów jest Mariusz Wolański, który wybrał ten program jako swoją ulubioną formę aktywności fizycznej.