5 najpopularniejszych łowisk nad polskim Bałtykiem

Po co jeździ się nad Bałtyk? Po to, aby poleżeć na plaży, korzystając od czasu do czasu z wodnych kąpieli. Jednak nie wszyscy udają się nad Bałtyk w tym właśnie celu. Nie brakuje miłośników wędkowania, którzy pojawiają się nad morzem po to, aby móc tam spróbować swojego szczęścia w połowach. Gdzie można znaleźć popularne łowiska nad Bałtykiem?

Łowiska na wędkowanie na polskim morzu

  1. Popularną miejscówką jest łowisko, jakie znaleźć można 250 m na wschód od ul.1 maja w Dziwnówku, a kończy na ok 1km. Łowisko gdzie łowi się na spinning lub metodą gruntową. Najpopularniejsze gatunki, jakie można tu znaleźć to leszcz, węgorz, okoń,belona i troć.
  2. Miłośnicy dorsza koniecznie powinni wybrać się do Kołobrzegu. To chyba jedna z najczęściej wymienianych miejscowości, jeżeli chodzi o wędkarzy. Tym bardziej, że na połów można wybrać się kutrem. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że z tutejszego portu wypływają specjalne kutry rybackie, jakie zabierają turystów na pokład. Z tymże trzeba liczyć się z tym, że kutry wypływają już o 3 lub 4 nad ranem.
  3. Nie można zapomnieć o porcie znajdującym się na Helu, gdzie głównie łowi się metodą gruntową. Najczęściej odławianą rybą jest flądra. Kolejne bardzo popularne łowisko, gdzie często można spotkać wędkarzy. Zarówno, jeżeli chodzi o zawodowców, jak również amatorów.
  4. Na falochronie w miejscowości Rozewie, często można spotkać wędkarzy, jacy rozkładają się na murze. Bardzo wygodna miejscówka, gdzie wśród najpopularniejszych gatunków ryb można wymienić węgorze, okonie, leszcze, śledzie.
  5. Z Łeby również startują kutry rybackie, jakie zabierają wędkarzy na swoje pokłady.

One thought on “5 najpopularniejszych łowisk nad polskim Bałtykiem

Dodaj komentarz