47-latka oszukiwała i okradała seniorów podając się za pracownika firmy ubezpieczeniowej – została zatrzymana

Siły policyjne z Gryfic, współdziałając z kolegami z Łodzi oraz Szczecina, doprowadziły do aresztowania 47-letniej kobiety z Łodzi. Została ona oskarżona o wyłudzanie pieniędzy od starszych osób, operując na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Zaczątkiem tej sprawy był incydent, który miał miejsce w sierpniu 2023 roku. W godzinach porannych do jednego z domów w Gryficach, zamieszkanych przez starsze małżeństwo, przybyła kobieta, która twierdziła, że jest reprezentantką firmy ubezpieczeniowej.

Pod pozorem zawarcia umowy ubezpieczeniowej, kobieta ta wkroczyła do mieszkania. Wykorzystując nieuwagę i podeszły wiek 91-letniej mieszkanki Gryfic, rzekoma przedstawicielka firmy ubezpieczeniowej ukradła 6 tysięcy złotych, po czym szybko zniknęła z mieszkania.

W trakcie śledztwa policyjnego wyszło na jaw, że do analogicznych incydentów doszło zarówno na obszarze województwa zachodniopomorskiego, jak i łódzkiego.

Sposób działania przestępcy pozostawał niezmienny. Oszustka zawsze podawała się za pracownika firmy ubezpieczeniowej, służby zdrowia, albo ZUS-u, skupiając się na starszych osobach – tak informują funkcjonariusze policji.

Przestępczyni głównie zabierała oszczędności oraz biżuterię swoim ofiarom. Jak dotąd ustalono, że straty pokrzywdzonych wyniosły 19 tysięcy złotych.