28. edycja "Spotkania Czterech Świec" w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury

Tradycja świętowania „Spotkania Czterech Świec” w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury, jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych regionu, ożyje na nowo po raz 28. Jest to event, który oddaje hołd różnorodności wyznań religijnych obecnych w Trzebiatowie.

Podczas tego spotkania udział biorą osoby reprezentujące cztery główne wyznania miejskie: ewangelicko – augsburskie, rzymskokatolickie, prawosławne oraz grekokatolickie – informuje Renata Korek, odpowiedzialna za organizację tego unikalnego wydarzenia.

Rola każdego z uczestników polega na zapaleniu jednej ze czterech symbolicznych świec, reprezentujących poszczególne społeczności religijne obecne w Trzebiatowie – tłumaczy dalej Korek.

„W momencie zapalenia świec tworzy się niepowtarzalny klimat, wprowadzający nas w wymarzony świat pełen tolerancji, życzliwości i gotowości do słuchania innych.” – dodaje entuzjastycznie Korek.

„Każdy kościół ma okazję zaprezentować swoje bożonarodzeniowe tradycje, dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć i docenić różnorodność naszej społeczności. Po części liturgicznej gromadzimy się przy wspólnym stole, gdzie delektujemy się świątecznymi potrawami i angażujemy w rozmowy, wymieniając się rodzinnych anegdotami i opowieściami z naszego życia.” – mówi Korek.

Pierwsze akty tego niezwykłego wydarzenia rozpoczną się o godzinie 17.